ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

جلسه مشترك نظام صنفی كشاورزی كشور و صندوق بیمه محصولات كشاورزی برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مجموعه 9

جلسه مشترك نظام صنفی كشاورزی كشور و صندوق بیمه محصولات كشاورزی با حضور آقایان ملك زاده رئیس نظام صنفی كشاورزی كشور، حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه محصولات كشاورزی، اكبری رئیس نظام صنفی كشاورزی سمنان و نماینده كارگروه بیمه نظام صنفی كشاورزی كشور، باقری دبیر اجرایی نظام صنفی كشاورزی استان قزوین، منصوری دبیر اجرای نظام صنفی كشاورزی شهرستان سمیرم به همراه تمامی معاونین و مدیران ستادی صندوق بیمه محصولات كشاورزی در روز 18 آذر ماه در محل ستاد صندوق بیمه کشاورزی ایران برگزار شد.

 

نارضایتی كشاورزان و دامداران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی كشاورزی، در ابتدا ملك زاده رئیس نظام صنفی كشاورزی كشور ضمن معرفی ساختار و كاركردهای نظام صنفی كشاورزی در جهت حل مسائل بخش كشاورزی و دفاع منطقی از حقوق تولیدكنندگان، در باره مشكلات اجرایی مربوط به بیمه محصولات كشاورزی و نارضایتی كشاورزان و دامداران در این ارتباط كه استقبال كم آنان را در پی داشته است به تشریح مطالب و مواردی پرداخت.

در ادامه نیز نمایندگان نظام های صنفی حاضر در جلسه به ذكر مسائل و مشكلات مربوط به بیمه محصولات كشاورزی پرداختند كه از سوی مدیران ستادی صندوق در مدیریت های بیمه محصولات زراعی، دامی و باغی پاسخ هایی ارائه شد.

مسائل و مشكلات مطرح شده را قبول داریم

سپس قائم مقام صندوق بیمه محصولات كشاورزی كشور در معرفی این صندوق گفت: هدف صندوق، انجام بیمه انواع محصولات كشاورزی، دام، طیور، زنبورعسل، كرم ابریشم و آبزیان پرورشی در مقابل خسارت های ناشی از سوانح طبیعی و حوادث قهری نظیر تگرگ و طوفان، خشكسالی، زلزله، سیل، سرمازدگی و یخبندان، آتش سوزی، صاعقه، آفات و امراض نباتی عمومی و قرنطینه ای و امراض واگیر حیوانی عمومی و قرنطینه ای به عنوان وسیله ای برای نیل به اهداف و سیاست های بخش كشاورزی است.

حسن نژاد ضمن قبول مسائل و مشكلات مطرح شده از سوی نظام صنفی كشاورزی در این جلسه افزود: قبول داریم كه میزان تعهد خسارت بیمه ای صندوق پایین است كه باید این میزان افزایش یابد كه به این منظور می باید ضریب ریسك و خطر پذیری پایین بیاید. به عنوان مثال ضریب خطر گندم از میزان 30 درصد باید به میزان 15 درصد تقلیل یابد.

كمك و همت نظام صنفی كشاورزی در اصلاح روش های اجرایی

وی در ادامه تصریح كرد: برای اصلاح امور جاری، تغییر در روش برنامه ها و نحوه اجرای آنها پیش بینی شده است كه كمك و همت نظام صنفی كشاورزی در این مورد می تواند بسیار موثر واقع شود.

قائم مقام صندوق بیمه محصولات كشاورزی اظهار داشت: ایران جزو معدود كشورهایی است كه بیشترین تعداد محصولات كشاورزی(156 محصول) را تحت پوشش بیمه ای قرار می دهد كه البته همین گستردگی و تنوع باعث ایجاد مشكلات بزرگی نیز شده است و باید در این مورد و به منظور ارتقای كیفیت كار، تجدید نظر صورت پذیرد.

بیمه به شرط پروانه در آینده

حسن نژاد ضمن تاكید بر لزوم بهره مندی از نظرات و راهكارهای نظام صنفی كشاورزی از طریق حضور رابطین و نماینده نظام صنفی كشاورزی در جلسات صندوق بیمه محصولات كشاورزی اضافه كرد: بحث صدور پروانه فعالیت صادره نظام صنفی كشاورزی مشتمل بر شناسنامه شغلی كشاورزان و بهره برداران موضوع بسیار مهم بخش كشاورزی است كه توسط نظام صنفی كشاورزی انجام می شود و می توان برای برنامه های آتی صندوق، بیمه محصولات كشاورزی را منوط به ارائه پروانه فعالیت در نظر گرفت.

 

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشاورزی 

 

بازدید 937 بار
آخرین ویرایش در شنبه, 12 دی 1394 ساعت 10:39
نظام صنفی کشاورزی دنا

سرپرست گروه فنی.

وبگاه: www.joomi.ir/
طراحی سایت
چهارشنبه 2 خرداد 1397.
تاریخ شمسی :
May 23 2018.
تاریخ میلادی :

تصاویر تصادفی

shutterstock_108432062.jpg

حاضرین در سایت

ما 68 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم